Uczeń

W dniu 06.12.2019. zakończyła się w szkole zbiórka produktów z przeznaczeniem na rzecz "Paczki dla Bohatera".

Akcja ma wesprzeć osoby, które walczyły o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Szczególnie w zbiórkę zaangażowała się młodzież klasy 1ag oraz 1ap, za co serdecznie dziękujemy!

 

W dniu 5 grudnia w naszej szkole zakończyła się akcja "Paczka na Kresy", której celem była pomoc Rodakom na Ukrainie i Białorusi. Zebraliśmy 15 kg różnych produktów spożywczych, które przekazane zostały do radomskiego koordynatora akcji. W dniach 13-15 grudnia produkty ze zbiórki ogólnopolskiej przekazane zostaną potrzebującym. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Anny Dudy oraz do klasy 1fg oraz 1cg za zaangażowanie w zbiórkę.

W dniu 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji w szkolnej świetlicy odbyło się integracyjne spotkanie wolontariuszy oraz uczniów z klasy 2e z koordynatorem międzynarodowego wolontariatu z ramienia ARKI Jakubem Kawińskim (byłym uczniem naszej szkoły). Nie była to prelekcja ani wykład, tylko gra planszowa o możliwości zdobywania wiedzy, pracy w innych krajach europejskich. Gra toczyła się w zespołach 4-5 osobowych. Czas na wspólnej zabawie szybko i przyjemnie minął.

W dniu 29.10.2019r. grupa uczniów z klasy mundurowej 2b uczestniczyła w oflagowaniu grobów legionistów z 1918r., żołnierzy z 1939r., żołnierzy AK, partyzantów, pomordowanych przez gestapo znajdujących się na cmentarzu przy ul. B. Limanowskiego.

 

            W dniu 21.05. 2018 na uroczystej Gali w radomskim teatrze ogłoszono wyniki XIX Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Wśród tegorocznych laureatów jest również wolontariuszka naszej szkoły Maja Białek z klasy I d, zaś wyróżnienie otrzymała Magda Kowalska z tej samej klasy.
Maja pomagała już w gimnazjum w kuchni "Dla Ubogich" przy klasztorze o. franciszkanów oraz zaangażowana jest w pomoc w jednym z Rodzinnych Domów Dziecka.

GRATULUJEMY obu dziewczętom.

Opiekunowie Wolontariatu

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.