05 grudnia 2018 wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego związanych z realizacją innowacji pedagogicznej. Zajęcia dotyczyły masażu twarzy oraz dłoni.

Zapoznaliśmy się z technikami masażu, mogliśmy, mogliśmy wziąć udział w ćwiczeniach. Zapoznaliśmy się także z kierunkami kształcenia w CKZiU, wzięliśmy  udział w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej.

06 listopada 2018 r. młodzież z klas 1 d i 2 d wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez p. konsultantki firmy Inglot na temat pielęgnacji twarzy oraz makijażu dziennego i wieczorowego. Przypomniane zostały zasady obowiązujące podczas wykonywania makijażu, zwrócono uwagę na odpowiedni dobór kosmetyków.

Po prezentacji wykonania makijażu przez panie konsultantki uczennice klasy 1 d i 2 d mogły wziąć udział w ćwiczeniach i samodzielnie, korzystając z podpowiedzi wykonywać makijaż, zarówno dzienny jak i wieczorowy.

Uczniowie klas realizujących innowację pedagogiczną: Edukacja dla zdrowia: kosmetologia z elementami fizjoterapii wzięli udział w warsztach prowadzonych przez przez konsultantki firmy Mary Kay.

Zajęcia poprowadziły p. Anna Szymańska i p. Eliza Małek, które w profesjonalny sposób przedstawiły program pielęgnacji dla cery zdrowej i problemowej (w tym trądzikowej), wykonały makijaż, zaprezentowały kosmetyki, które są nie tylko skuteczne, ale i pozwalają młodym osobom dobrze wyglądać.

Czy kosmetologia i fizjoterapia to przyszłościowe kierunki kształcenia? - na to pytanie oraz na inne związane z kierunkami kształcenia uczniowie klas realizujących innowację pedagogiczną: Edukacja dla zdrowia: kosmetologia z elamentami  fizjoterapii próbowali znaleźć odpowiedź podczas zajęć z doradztwa zawodowego, które prowadziła p. Lidia Chrząstek - przedstawiciel firmy Aloes Forever, współpracującej ze szkołą.

Na zajęciach uczniowie uzyskali także informacje nt. zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz zmian na rynku pracy. Informacje te umożliwią uczniom  świadomy wybór dalszej drogi rozwoju związany nie tylko z własnymi zaineresowaniami, ale także z zapotrzebowaniem na specjalistów w określonej dziedzinie na zmieniającym się rynku pracy.

Uczniowie klas realizujących innowację pedagogiczną: Edukacja dla zdrowia wzięli udział w Tygodniu na rzecz kariery   
  • w Muzeum Wsi Radomskiej,
  • w naszym Liceum (przygotowanie pokazu umiejętności nabytych przez uczennice w czasie realizacji innowacji pedagogicznej) ,
  • na placu przed Urzędem Miejskim (promowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania się-mierzenie ciśnienia krwi, obliczanie BMI, pokaz wykonywania makijażu, manicure, masażu dłoni i twarzy, zdrowy poczęstunek).

20 kwietnia 2018r. młodzież z klasy 1d wzięła udział w wydarzeniu "Bądź piękna i zdrowa z Medykiem", w czasie  którego wysłuchała wykładu na temat zdrowego stylu życia, wzięła udział w pokazie wykonywania makijażu, pokazie mody oraz mogła skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i dłonie. Zaprezentowała także swoje umiejętności nabyte podczas realizacji innowacji pedagogicznej wykonując masaż dłoni, twarzy oraz manicure.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.