W październiku klasy 1 dpi oraz 1dgi, a w listopadzie klasy 1epi,1fgi oraz 2d uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez konsultantki Firmy Inglot. Na zajęciach przypomniano uczniom o konieczności przestrzegania zasad BHP podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych, zwracano uwagę na to, jak prawidłowo użytkować sprzęt kosmetyczny, aby zachować bezpieczne i higieniczne warunki pracy. 
   W trakcie zajęć przypomniane zostały  także teoretyczne zasady wykonywania zabiegów kosmetycznych. Uczennice zapoznawały się z rodzajami cery, preparatami stosowanymi w kosmetologii, sprzętem do wykonywania zabiegów kosmetycznych, technikami pracy. Miały możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach praktycznych, wykonywały różnorodne zabiegi kosmetyczne pod okiem doświadczonych trenerów. Prowadzące warsztaty Panie Konsultantki  miały bezpośredni kontakt z każdą z uczennic, mogły zanalizować jej potrzeby oraz odpowiedzieć na wszystkie istotne pytania.

Dziś Pani Dyrektor Elżbieta Bocheńska oraz Dyrektor CKZiU Pani Agnieszka Stolarczyk podpisały umowę współpracy pomiędzy szkołami. Celem tego przedsięwzięcia są wspólne działania w zakresie promocji nauki na kierunkach w CKZiU oraz wspieranie innowacji realizowanych w XI LO w zakresie kosmetologii i fizjoterapii. Koordynatorami projektu są: p. M. Smolarska, p. A. Jagiełło z CKZIU oraz p. E. Mirowska z XI LO. Cieszymy się i liczymy na owocną współpracę.

02.06 odbył się kolejny Piknik Zdrowia, w którym wzięła udział młodzież naszej szkoły. Zaprezentowaliśmy nordic walking, zagadki związane ze zdrowym stylem życia, zdrowym odżywianiem się, rekreacją oraz sportem w formie koła fortuny. Nagrodami w konkursie były owoce, warzywa oraz nagrody rzeczowe (przybory szkolne). Dla najmłodszych uczestników Pikniku przygotowaliśmy atrakcje w postaci malowania twarzy.

20 oraz 26 marca odbyły się kolejne zajęcia związane z realizacją innowacji pedagogicznej. Tym razem zaprezentowała się firma "Ziaja". Pani Iwona Baczyńska przedstawiła uczniom program pielęgnacji cery na wiosnę.

Zaprezentowała maseczkę wiosenną na twarz (zabieg z wit. C i kwasem hialuronowym), przedstawiła zabiegi pielęgnacyjne na dłonie. Niezależnie od tego, czy nasza cera potrzebuje wsparcia w walce z niedoskonałościami, czy też wymaga ujędrnienia, czy nawilżenia, maseczki są doskonałym uzupełnieniem domowej pielęgnacji.

Dnia 14 marca młodzież klas trzecich wzięła udział w dniach otwartych CKZiU. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną, bazą lokalową oraz wyposażeniem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawniej Medyk).

Co jest potrzebne, żeby zrobić manicure hybrydowy? Jak zrobić, krok po kroku manicure hybrydowy? Jak zdjąć "hybrydę" z paznokci ? - na te i inne pytania dotyczące zdobienia i pielęgnacji paznokci odpowiedziały p. Katarzyna Warchoł oraz p. Anna Jagiełło z CKZiU podczas zajęć dla uczniów realizujących innowację pedagogiczną Edukacja dla zdrowia: kosmetologia z elementami fizjoterapii. Po części teoretycznej uczennice klasy 2d wzięły udział w ćwiczeniach, podczas których pod okiem specjalistów prezentowały swoje umiejętności wykonywania "hybrydy".

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.