20 oraz 26 marca odbyły się kolejne zajęcia związane z realizacją innowacji pedagogicznej. Tym razem zaprezentowała się firma "Ziaja". Pani Iwona Baczyńska przedstawiła uczniom program pielęgnacji cery na wiosnę.

Zaprezentowała maseczkę wiosenną na twarz (zabieg z wit. C i kwasem hialuronowym), przedstawiła zabiegi pielęgnacyjne na dłonie. Niezależnie od tego, czy nasza cera potrzebuje wsparcia w walce z niedoskonałościami, czy też wymaga ujędrnienia, czy nawilżenia, maseczki są doskonałym uzupełnieniem domowej pielęgnacji.

Dnia 14 marca młodzież klas trzecich wzięła udział w dniach otwartych CKZiU. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną, bazą lokalową oraz wyposażeniem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawniej Medyk).

Co jest potrzebne, żeby zrobić manicure hybrydowy? Jak zrobić, krok po kroku manicure hybrydowy? Jak zdjąć "hybrydę" z paznokci ? - na te i inne pytania dotyczące zdobienia i pielęgnacji paznokci odpowiedziały p. Katarzyna Warchoł oraz p. Anna Jagiełło z CKZiU podczas zajęć dla uczniów realizujących innowację pedagogiczną Edukacja dla zdrowia: kosmetologia z elementami fizjoterapii. Po części teoretycznej uczennice klasy 2d wzięły udział w ćwiczeniach, podczas których pod okiem specjalistów prezentowały swoje umiejętności wykonywania "hybrydy".

Uczennice z klasy 2 d - Aleksandra Mucha oraz Iga Szymańska - w ramach zajęć z autoprezentacji przeprowadziły pokaz makijażu dla uczniów z klasy 2 b. Taka współpraca tylko w Staszicu!

 

Czym zajmuje się podologia? Jakie są techniki masażu dłoni i stóp? Jaka jest prawidłowa kolejność ich wykonywania? 

Na te i inne pytania odpowiedziały: p. Agnieszka Sajór-Rejmer oraz p. wicedyrektor Magdalena Smolarska, które w CKZiU przeprowadziły kolejne już zajęcia dla młodzieży naszej szkoły realizującej innowację pedagogiczną: Edukacja dla zdrowia: kosmetologia z elementami fizjoterapii.

W dniu 21.01.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pielęgnacji dłoni dla klas 1d, 2d oraz 3d, w których realizowana jest innowacja pedagogiczna: kosmetologia z elementami fizjoterapii.

Partnerem wydarzenia był Wydział Materiałoznawstwa i Technologii Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Doktorantki tej uczelni przedstawiły naszym uczniom wybrane techniki stosowane w kosmetologii. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zabieg parafinowy, który jest polecaną formą pielęgnacji suchej i spierzchniętej skóry dłoni. 

W ramach umowy, którą nasza szkoła podpisała z Wydziałem Materiałoznawstwa i Technologii Wzornictwa UT-H Radom, planowana jest dalsza współpraca.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.