Uczniowie klas realizujących innowację pedagogiczną: Edukacja dla zdrowia wzięli udział w Tygodniu na rzecz kariery   
 • w Muzeum Wsi Radomskiej,
 • w naszym Liceum (przygotowanie pokazu umiejętności nabytych przez uczennice w czasie realizacji innowacji pedagogicznej) ,
 • na placu przed Urzędem Miejskim (promowanie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania się-mierzenie ciśnienia krwi, obliczanie BMI, pokaz wykonywania makijażu, manicure, masażu dłoni i twarzy, zdrowy poczęstunek).

20 kwietnia 2018r. młodzież z klasy 1d wzięła udział w wydarzeniu "Bądź piękna i zdrowa z Medykiem", w czasie  którego wysłuchała wykładu na temat zdrowego stylu życia, wzięła udział w pokazie wykonywania makijażu, pokazie mody oraz mogła skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i dłonie. Zaprezentowała także swoje umiejętności nabyte podczas realizacji innowacji pedagogicznej wykonując masaż dłoni, twarzy oraz manicure.

W dniu 06.04.2018r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty związane z realizacją innowacji pedagogicznej: Kosmetologia z elementami fizjoterapii. 
Zajęcia poświęcone były przypomnieniu informacji na temat technik masażu twarzy, posłużyły doskonaleniu wczesnej zdobytych umiejetności. 
Warszaty poprowadziła p. Lidia Chrząstek. 

 

W dniu 27.03.2018r. w naszej szkole  odbyły się warsztaty kosmetyczne dla uczniów klasy 1d zorganizowane z  udziałem  p. Lidii Krzyżyk -Chrząstek (Aloes Forever) oraz p. Magdy Smolarskiej (CKZiU).

Tematem zajęć poprowadzonych przez p. Lidię Krzyżyk -Chrząstek było zakładanie  gabinetu  kosmetycznego. W czasie zajęć  młodzież mogła zapoznać  sie  z ogólnymi zasadami tworzenia własnej firmy, a wiadomości uzyskane w trakcie wykładu -  wykorzystać w trakcie ćwiczeń.

Tematem zajęć poprowadzonych przez Panie z CKZiU były techniki manicure, w tym manicure hybrydowy. 

 

W związku z Dniami Otwartymi zaprezentowała się przed młodszymi kolegami z gimnazjów klasa 2d. Uczniowie z klasy realizującej innowację pedagogiczną: edukacja dla zdrowia z elementami ochrony środowiska przygotowali dla odwiedzających naszą szkołę doświadczenia, konkursy, pokazy oraz zdrowy poczęstunek. Tematem przewodnim był zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie się. Można było sprawdzić m.in. czy BMI, ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi są prawidłowe, czy nie są np."za niskie":)

W dniu 14.03.2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość otwarcia pracowni realizacji innowacji pedagogicznej: "Edukacja dla zdrowia: kosmetologia z elementami fizjoterapii". W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji, organizacji i firm współpracujących ze szkołą w związku z realizacją programu innowacyjnego. Gośćmi uoczystości byli:

 • Inspektor Wydziału Oświaty - p. mgr A. Grabska
 • Dziekan Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa  UTH - p. dr hab. inż. T. Wasilewski, prof nadzw. UTH
 • Prodziekan ds Dydaktycznych i Studenckich Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa UTH - p. dr Bochno-Janiszewska
 • Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - p. mgr A. Stolarczyk
 • Wicedyrektor CKZiU - p. mgr W. Kamieniak
 • Wicedyrektor CKZiU - p. A. Podgórska-Zdyb
 • Doradca zawodowy CKZiU - p. mgr M. Smolarska
 • Prezes Radomskiego Stowarzyszenia "MŁODZI KREATYWNI" działającego przy XI LO z OI - p. J. Górska
 • Przedstawiciel firmy Aloes Forever - p. mgr L. Krzyżyk-Chrząstek

Obecni na uroczystości podkreślali rolę realizowanego w szkole programu innowacyjnego dla rozwoju zainteresowań uczniów, zdobywania przez nich nowych umiejętności, poszerzania wiadomości na temat funkcjonowania na rynku pracy. Zwracali uwagę na możliwości dalszego kształcenia.

Jednym z punktów uroczystości było podsumowanie działań w ramach realizacji innowacji w bieżącym roku szkolnym. Uczestnicy mogli zapoznać się z przygotowaną w tym celu prezentacją i wziąć udział w pokazie umiejętności uczniowskich, takich jak: pokaz  wykonywania makijażu, stylizacji i pielęgnacji paznokci, masażu twarzy i dłoni.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.