Uczeń

Pierwsza pomoc przedmedyczna - szkolenie klasy 2A

W dniu 04.12.2018r. plutonowy mgr piel. Artur Marczykowski z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu przeprowadził szkolenie dla uczniów klasy 2A z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Oprócz podstawowych zagadnień dotyczących udzielania pierwszej pomocy, prelekcja obfitowała w wiele ciekawostek z codziennej pracy naszego gościa. Młodzież mogła również przećwiczyć schematy postępowania na fantomie, zapoznała się z zasadą używania przenośnego defibrylatora AED oraz nauczyła się sposobów ewakuacji poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Na koniec nasz gość wręczył młodzieży prezenty - indywidualne zestawy opatrunkowe używane przez żołnierzy na polu walki.
Serdecznie dziękujemy Panu Pułkownikowi Janowi Skowroniowi, Dowódcy 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, za współpracę i wsparcie naszej szkoły. Dziękujemy również Panu plutonowemu Arturowi Marczykowskiemu za wzorowe przeprowadzenie szkolenia i świetny kontakt z młodzieżą.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.