Uczeń

 
  
  Pani dyrektor Elżbieta Bocheńska uczestniczyła w uroczystości przekazania przez prezesa Fabryki Broni "Łucznik" Radom Pana Adama Suligi dwóch karabinków pneumatycznych FB Eagle PCP dla klas mundurowych.
   Szkołę reprezentowali również uczniowie klas wojskowych oraz policyjnych wraz z nauczycielem p. Arkadiuszem Sajnokiem. Dziękujemy!
 
 
 

    Klasy policyjne 1ap oraz 1ag z inicjatywy pani Anety Piorun uczestniczyły w warsztatach  z daktyloskopii prowadzonych przez funkcjonariuszkę policji Panią dr Anetę Pawlińską w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Uczniowie mieli okazję nauczyć się odczytywania linii papilarnych oraz dowiedzieć się o śladach pozostawianych najczęściej na miejscu przestępstwa. 

    Dnia 21 stycznia 2020 roku klasa pierwsza policyjna w ramch innowacji "Służba dla bezpieczeństwa publicznego", miała możliwość zwiedzenia Komendy Wojwódzkiej Policji. Uczniowie zapoznali się ze strukturą Policji, wyposażeniem Komendy, strzelnicą działającą na terenie Komendy. Komendanci w trakcie spotkania uświadamil uczniów jak ciężka i odpowiedziałna jest ta praca. Grupa z zainteresowaniem dopytywała się o zasady rekrutacji do Policji oraz o drogę kariery zawodowej.

6 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli.  Tradycyjnie również pokazali musztrę, której uczą się na lekcjach ZTO pod okiem majora Krzysztofa Koziora.

Szkolenie wojskowe klasy 1b/g in w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego.

22.11.2019 r. kl.1b/g odbyła szkolenie na terenie Jednostki Wojskowej w Radomiu. Pomimo zimna i porywistego wiatru młodzież nie poddała się     

 i z odwagą wykonywała wszystkie ćwiczenia. Po zakończeniu każdy otrzymał świadectwo udziału w szkoleniu.

 

     31 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy kontenerowej. Dziękujemy serdecznie Panu płk Przemysławowi Owczarkowi dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego za organizację i przeprowadzenie tych zajęć. Serdecznie dziękujemy dowództwu i żołnierzom 62.blp w Radomiu oraz 61. blp w Grójcu za opiekę merytoryczną i przeprowadzenie zajęć praktycznych.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.