Uczeń

6 stycznia 2020 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli.  Tradycyjnie również pokazali musztrę, której uczą się na lekcjach ZTO pod okiem majora Krzysztofa Koziora.

Szkolenie wojskowe klasy 1b/g in w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego.

22.11.2019 r. kl.1b/g odbyła szkolenie na terenie Jednostki Wojskowej w Radomiu. Pomimo zimna i porywistego wiatru młodzież nie poddała się     

 i z odwagą wykonywała wszystkie ćwiczenia. Po zakończeniu każdy otrzymał świadectwo udziału w szkoleniu.

 

     31 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy kontenerowej. Dziękujemy serdecznie Panu płk Przemysławowi Owczarkowi dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego za organizację i przeprowadzenie tych zajęć. Serdecznie dziękujemy dowództwu i żołnierzom 62.blp w Radomiu oraz 61. blp w Grójcu za opiekę merytoryczną i przeprowadzenie zajęć praktycznych.

Studzianki Pancerne

W dniach 7 - 10 pażdziernika 2019 r. klasy mundurowe odbyły cykl szkoleń na obozie survivalowym w Studziankach Pancernych:

  • survival z elementami sportu, samoobrony i sztuki walki, 
  • szkolenie militarne - ochrona vip-a,
  • poruszania się na terytorium wroga, wykonywanie okopów i stanowisk ogniowych,
  • orienteering: zasady orientacji w terenie, 
  • bytowanie, wykonywanie schronów i szałasów, 
  • manewry w terenie błotnistym, piachu i kurzu,
  • zajęcia z rozkładania i składania broni strzeleckiej, oddawanie „suchych strzałów”, zawody w szybkości ładowania magazynków,
  • nauka rozpalania ognia – alternatywne sposoby rozpalania ognia w trudnych warunkach pogodowych,
  • lekcje historii Polski w Muzeum Oręża Polskiego im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.

 

received 805685129792905

13 marca uczniowie klas mundurowych szkolili się na systemie Śnieżnik w Dęblinie. Dziękujemy Komendantowi Centrum Szkolenia Inżynieryjno - Lotniczego za umożliwienie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również Panu mjr Marcinowi Sitarskiemu oraz całej kadrze CSIL za wzorowe przeprowadzenie zajęć.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.