Uczeń

     31 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu strzeleckim na strzelnicy kontenerowej. Dziękujemy serdecznie Panu płk Przemysławowi Owczarkowi dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego za organizację i przeprowadzenie tych zajęć. Serdecznie dziękujemy dowództwu i żołnierzom 62.blp w Radomiu oraz 61. blp w Grójcu za opiekę merytoryczną i przeprowadzenie zajęć praktycznych.

Studzianki Pancerne

W dniach 7 - 10 pażdziernika 2019 r. klasy mundurowe odbyły cykl szkoleń na obozie survivalowym w Studziankach Pancernych:

  • survival z elementami sportu, samoobrony i sztuki walki, 
  • szkolenie militarne - ochrona vip-a,
  • poruszania się na terytorium wroga, wykonywanie okopów i stanowisk ogniowych,
  • orienteering: zasady orientacji w terenie, 
  • bytowanie, wykonywanie schronów i szałasów, 
  • manewry w terenie błotnistym, piachu i kurzu,
  • zajęcia z rozkładania i składania broni strzeleckiej, oddawanie „suchych strzałów”, zawody w szybkości ładowania magazynków,
  • nauka rozpalania ognia – alternatywne sposoby rozpalania ognia w trudnych warunkach pogodowych,
  • lekcje historii Polski w Muzeum Oręża Polskiego im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.

 

received 805685129792905

13 marca uczniowie klas mundurowych szkolili się na systemie Śnieżnik w Dęblinie. Dziękujemy Komendantowi Centrum Szkolenia Inżynieryjno - Lotniczego za umożliwienie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również Panu mjr Marcinowi Sitarskiemu oraz całej kadrze CSIL za wzorowe przeprowadzenie zajęć.

11 marca uczniowie klas mundurowych szkolili się na strzelnicy kontenerowej w Grójcu. Dziękujemy dowódcy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz podległym mu jednostkom - 61. batalionowi lekkiej piechoty w Grójcu oraz 62. batalionowi lekkiej piechoty w Radomiu za umożliwienie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również dowódcy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu za udostępnienie autobusu i pomoc w organizacji transportu uczniów na szkolenie.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.