29.09.2017 r. w Staszicu odbył się Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej dla klas pierwszych. I miejsce - kl.1a/1, II miejsce - kl.1c, III miejsce - kl.1b.

Reprezentacja  naszej szkoły zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Radomia Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanych w ramach XIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Dziękujemy wspaniałym zawodniczkom za ogromne emocje i trud włożony w zdobycie złotych medali.

XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi było organizatorem rozgrywek finałowych Piłki Siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. W rundzie finałowej wzięło udział 5 drużyn: IV LO, ZS Samochodowych, ZS Technicznych, ZS Elektronicznych i V LO. Rywalizację drużyny zakończyły 21 marca.  Podczas uroczystego podsumowania mistrzostw zaszczycili nas obecnością Sekretarz Miasta Pan Rafał Czajkowski oraz kierownik Biura Sportu i Turystyki Pan Mirosław Paluch, którzy wraz z dyrektor XI LO  Panią Elżbietą Bocheńską wręczyli puchary i medale najlepszym drużynom. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce- V LO, II miejsce- ZS Elektronicznych, III miejsce- ZS Technicznych, IV miejsce- ZS Samochodowych, V miejsce- IV LO.

W Staszicu jak co roku odbył się Szkolny Turniej Siatkówki z okazji Dnia Kobiet. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn z klas 1a, 1c, 2c i 3c.  W turnieju  I miejsce zajęła klasa 1a, II miejsce klasa 3c i III miejsce klasa 2c. Zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom gratulujemy . Organizatorzy turnieju: Samorząd szkolny i nauczyciele Wychowania Fizycznego ;-)

Drużyna dziewcząt Staszica zdobyła I miejsce reprezentując szkołę w Turnieju Tenisa Stołowego rozgrywanego w ramach  XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach brało udział 14 radomskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta były najlepsze w kategorii zespołowej jak również  w klasyfikacji indywidualnej. Najwięcej punktów dla drużyny Staszica zdobyła Dżesika Wieczorek z kl.3c (złoty medal w klasyfikacji indywidualnej).

Reprezentacja  naszej szkoły zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Radomia Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt rozgrywanych w ramach XII Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Dziękujemy wspaniałym zawodniczkom za ogromne emocje i trud włożony w zdobycie złotych medali.

Reprezentacja Staszica wywalczyła 4 medale w XI ROM: złoty medal w skoku w dal - Natalia Waniek kl.1c, srebrny medal w skoku w dal - Mateusz Owczarek kl.3b, brązowy medal w pchnięciu kulą - Mateusz Gil kl.2c. Brązowy medal również zdobyła sztafeta chłopców 4x100m w składzie: Mateusz Owczarek, Jarosław Jurczak kl.2c, Karol Czyż kl.1a i Mateusz Marud kl. 1c. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli V miejsce, a dziewczęta VII.

W Staszicu jak co roku odbył sie Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej (Futsal-Cup).

W przyjaznej sportowej atmosferze z udziałem mocnego dopingu w postaci koleżanek z klasy zwyciężyła drużyna klasy 2c (mundurowej).

Reprezentacja XI LO im. Stanisława Staszica w piłce nożnej dziewcząt zajęła II miejsce w Mistrzostwach Radomia organizowanych w ramach X Radomskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.