III edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!”

PIĄTEK  29 listopada 2019 r.

Escape Room. Komunikacja kluczem do sukcesu. warsztaty

RADOMSKI TYDZIEŃ KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ nie mógłby się zakończyć bez Escape Roomu. Wszyscy nasi goście z kilku szkół podstawowych uwolnili się z pokoju zagadek. Gratulujemy!
 
     


RTKI w mediach

 radio plus      zebra

Język teatru. Etiuda improwizowana. 

 Etiuda teatralna została przygotowana przez uczennice naszej szkoły w oparciu o własne autorskie pomysły. Punktem wyjścia były wprawki sceniczne dotyczące różnorodnych problemów współczesnej młodzieży oraz trudności w komunikacji ze światem dorosłych. Praca przebiegała poprzez budowanie krótkich scen teatralnych w oparciu o improwizację, tekst, obraz, przedmiot i muzykę.     

 

          

   

   Było to dla wszystkich ciekawe doświadczenie, przestrzeń i czas na odkrywanie własnych możliwości, rozwijanie zdolności twórczych, wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości. To także okazja do doskonalenia sztuki improwizacji, doskonalenia koordynacji ruchowej, ale przede wszystkim słuchania i rozumienia innych osób. Etiudę mieli okazję obejrzeć zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych. Po występie odbyła się rozmowa odnośnie znaczenia języka ciała, gestu oraz sposobów komunikacji niewerbalnej zarówno na scenie, jak również w codziennym życiu.

Wspanialej Publiczności bardzo dziękujemy za przybycie.

III edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!”

CZWARTEK  28 listopada 2019 r.

Komiksowy zawrót głowy. ćwiczenia komunikacyjne 

      Dobra komunikacja to kluczowa umiejętność bez której efektywna współpraca z innymi jet niemozliwa. Warto więc ją trenować w klasie. Bycie uważnym,to bycie świadomym, słuchajacym i słyszącym drugiego człowieka, rozumiejącym swoje uczucia. Klasy I -e i II -gie wzięły udział w warsztatach i grach z komunikacji interpersonelnej prowadzonych przez A. Damaziak, J. Urbanelis, K. Woch, J. Mazurek.         

Gry korytarzowe, czyli XI zagadek na drodze do kariery. warsztaty

 Tym razem ćwiczenia komunikacyjne w pionierskiej grze korytarzowej zorganizowanej dla uczniów klas pierwszych XI LO.      

 

III edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!”

ŚRODA  27 listopada 2019 r.

Narysuj słowa. Kreatywne notatki w komunikacji i edukacji. warsztaty

    Uczniowie klas drugich ćwiczą umiejętność notowania. Podczas warsztatów z panią Wiolettą Jędrzejczak- Motyką i panią Justyną Mazurek nauczyli się jak wykonać proste notatki graficzne. Umiejętność ta z pewnością pomoże im skuteczniej przyswajać wiedzę.       

 

Wystąpienia na forum. Stres, trema - jak sobie z tym radzić? warsztaty

 Tym razem młodzież klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Zajęcia poświęcone były wystąpieniom na forum i towarzyszącym im stresowi i tremie oraz sposobom radzenia sobie z tymi negatywnymi zjawiskami. Poruszono również elementy dobrego przekazu słownego i właściwej mowy ciała.      

    

III edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!”

WTOREK  26 listopada 2019 r.

Komunikat JA, Komunukat TY. O co chodzi? warsztaty

      W ramach RTKI 26 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach rozwijających umiejętność komunikowania się. Z pomocą gier, zabaw oraz krzyżówek komunikowali się zarówno werbalnie jak i niewerbalnie. 

     
 Dzięki warsztatom grupa zintegrowała się, a także miała okazję przekonać się jak ważna jest KOMUNIKACJA.    

 

Podstawa to strategia - jak mądrze kierować swoją karierą zawodową? warsztaty

🎯 Spotkanie dla klas trzecich z Katarzyną Wielochą - przedsiębiorcą i trenerem biznesu 🎯
#RTKI #komunikacja #karierazawodowa #Radio Plus Radom #UCAS

III edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!”

PONIEDZIAŁEK  25 listopada 2019 r.

Konferencja dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i rodziców

  Inicjatorzy wydarzenia - XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Radomiu,  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu oraz Wyższa Szkoła Handlowa obejmująca Patronat Naukowy zorganizowali najpierw Konferencję "Mniej mów, więcej rozmawiaj", która rozpoczęła III edycję Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej.

     

     W konferencji wzięli udział nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, a także rodzice. Uczestnicy mieli okazję posłuchać wystąpień dr Małgorzaty Potockiej - dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu, ks. dr Marka Dziewieckiego - psychologa, znanego autorytetu w dziedzinie wychowania i komunikacji, Marty Rosińskiej, DOS - ELTea, Rok Relacji w Edukacji 2.0 oraz Magdaleny Zawadzkiej - nauczycielki, trenerki, coacha i tłumaczki. Na co dzień uczącej j. angielskiego, prowadzącej szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. 

 III edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej „Mniej mów, więcej rozmawiaj!”.

     W tym roku wydarzenie to organizowane jest przez XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica przy współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie Wydział w Radomiu.

     Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.

     W ramach wydarzenia odbędą się m.in.: liczne szkolenia, warsztaty i zajęcia pokazowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

0001

0002

Konferencja dla Nauczyceli, Psychologów, Pedagogów, Rodziców dnia 25 listopada 2019 r. - rejestracja

Zajęcia warsztatowe dla uczniów klas ósmych w dniach 28 - 29 listopada 2019 r.- zgłoszenie

Program Tygodnia Komunikacji indeks

Podziękowanie dla uczestników indeks

e-mail kontaktowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zgłoszenia należy wysłać do dnia 20.11.2019 roku

 

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.