Aktualności

Policzmy się dla Polski. Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny 2021.

Pakiet 3 Jak wzi udzia w NSP

Informacja prasowa   pdf

 Opis alternatywny

Grafika – jak wziąć udział w NSP

Na górze grafiki jest napis: Jak wziąć udział w spisie? Po lewej stronie grafiki jest napis: spis.gov.pl, poniżej: To proste! Po prawej stronie widać kobietę, mężczyznę i dziecko, którzy entuzjastycznie uśmiechają się i trzymają kciuki w górze. W lewym dolnym rogu grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, NSP 2021.

 

Mazowiecka Policja Apeluje!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

 • W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
 • Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
 • Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
 • Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
 • Wyłączeni z tego obowiązku będą:
 • - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
 • - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
 • Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  
 • Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 
 • Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
 • Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
 • Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

 

Drodzy uczniowie!

Mazowiecka Policja apeluje:

 • W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
 • Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
 • Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
 • Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
 • Unikajcie miejsc publicznych!
 • Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

 

   W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem i ogólnopolskimi zaostrzeniami - prosimy o ograniczenie kontaktów osobistych ze szkołą i o kontakt w miarę możliwości drogą e-mailową lub telefonicznie.

Z poważaniem

Dyrekcja Szkoły

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

     W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem przesyłam informację Głównego Inspektora Sanitarnego otrzymaną w dniu 28.02.20 r. z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu i proszę o stosowanie się do zawartych w niej zaleceń.

    Jednocześnie informuję, że zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, dyrektor – na podstawie złożonego przez rodzica ucznia oświadczenia o przebywaniu w regionach, w których wystąpiły zakażenia koronawirusem - może zwolnić uczniów powracających z tych regionów z zajęć dydaktyczno-wychowawczych przez okres 14 dni. Aktualnie nie zaleca się podróżowania do Chin, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu (aktualna lista krajów dostępna jest na stronach: www.who.int, www.ecdc.europa.eu, www.gis.gov.pl).

Kontakt : Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu

ul gen. Leopolda Okulickiego 9D 26-601 Radom telefon: 48 345 15 89, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon alarmowy czynny po godzinach pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy: 690-122-050 lub 508 526 676.

    Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego oraz polecam Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

paczka dla bohatera1

Uczniowie!

      Nasza szkoła od 12.XI do 06.XII. 2019 włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Bohatera”. Celem akcji jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność i suwerenność Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacji ruchu oporu, byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL. Na terenie Radomia i okolic akcja przeprowadzana jest już po raz szósty.

     Włączamy się do akcji przez zbiórkę produktów o długim terminie przydatności: mąka, cukier, herbata, kawa, konserwy, ryż, słodycze, makaron, owoce w puszkach, olej, płatki śniadaniowe oraz chemia gospodarstwa domowego i środki higieny. Mile widziane będą kartki świąteczne własnoręcznie przygotowane przez uczniów.

Produkty przynosimy do p. R. Chrobot

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Polscy Laureaci Nagrody Nobla. Olga Tokarczuk":

 olga

Cele konkursu
-Zainteresowanie uczniów twórczością polskich noblistów i popularyzacja ich dorobku
-rozbudzanie w uczniach zainteresowań literackich
-zwiększanie motywacji uczniów do samodzielnej nauki języka polskiego
-odkrywanie, wspieranie i promowanie uczniów utalentowanych
- rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów
- rozwijanie zdolności plastycznych uczniów

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 października br. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

16 września 2019 r. (poniedziałek) odbędą się zebrania z rodzicami:

 • godz. 17.00 zebranie rodziców z ubezpieczycielem (s. gimnastyczna),
 • godz. 17.30 zebranie rodziców z wychowawcami klas,
 • godz. 18.00 zebranie rad rodziców ze wszystkich klas z dyrektorem szkoły (świetlica).

Przydział sal:

Klasa 1a p sala 103 wych. p. Aneta Piorun

Klasa 1b p sala 104 wych. p. Krzysztof Kozior

Klasa 1c p sala 106 wych. p. Agnieszka Jankowska

Klasa 1d p sala 3 wych. p. Karolina Kęska

Klasa 1e p sala 206 wych. p. Maria Łukasiewicz

Klasa 1a g sala 205 wych. p. Renata Chrobot

Klasa 1b g sala 202 wych. p. Katarzyna Kacprzak

Klasa 1c g sala 107 wych. p. Joanna Głogowska

Klasa 1d g czytelnia wych. p. Anna Waśniewska

Klasa 1e g sala 209 wych. p. Beata Czajka

Klasa 1f g sala 211 wych. p. Małgorzata Sałaj

Klasa 2a sala 203 wych. p. Paweł Wojciechowski

Klasa 2b sala 102 wych. p. Beata Szylko

Klasa 2c sala 201 wych. p. Julita Urbanelis

Klasa 2d sala 105 wych. p. Magdalena Muszyńska

Klasa 2e Sala 109 wych. p. Agnieszka Damaziak

Klasa 3a sala 204 wych. p. Marta Porzyczka

Klasa 3b sala 210 wych. p. Sylwia Trzebińska

Klasa 3c sala 10 wych. p. Agnieszka Ura

Klasa 3d sala 110 wych. p. Ewa Mirowska

Zebranie z rodzicami uczniów klas I i II odbędzie się 17 maja o godzinie 17.00.

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.