Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego jest ogólnopolskim konkursem języka angielskiego, organizowanym przez Centrum Szkoleniowe IDEA Group, sponsorowanym przez Społeczną Akademię Nauk wraz z marką Clark University oraz Oxford University Press.
W XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu udział w konkursie wzięło 16 uczniów z klas I, II i III.

W pierwszym etapie, który odbył się 10.06.2013r. w siedzibie XI L.O, uczniowie zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, którego celem było sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie gramatyki języka angielskiego.
Do drugiego etapu, wojewódzkiego, który odbędzie się 16.01.2014r. o godz. 12.00 w 16 miastach Polski zakwalifikowało się 6 uczniów z naszej szkoły.
W drugim etapie uczniowie będą rozwiązywać test wielokrotnego wyboru w zakresie gramatyki oraz zadania sprawdzające umiejętność czytania.

1. Lena Głuch
  2. Sebastian Rysiewski
  3. Karol Witecki
  4. Weronika Woskowicz
  5. Jakub Kondeja
  6. Jan Suszyński

Finaliści pierwszego etapu z XI L.O drugi etap będą zdawać w Skarżysku-Kamiennej.