Aktualności

Zachęcając uczniów do zdrowej rywalizacji (dnia 25 marca 2019) w naszej szkole został zorganizowany konkurs z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej - PPP, by doskonalić praktyczne umiejętności z udzielania pierwszej pomocy oraz kształtować poczucie odpowiedzialności za zdrowie i życie własne i innych. 

W konkursie wzięło udział osiem zespołów (4 osobowych ??), przedstawicieli klas I i klas II. Konkurs rozłożny był na część teoretyczną i część praktyczną.

 

W części pierwszej 1 uczniowie w określonym czasie rozwiązywali test i quiz na platformie edukacyjnej. Część druga 2 konkursu miała charakter praktyczny, zadaniem zawodników była symulacja zdarzenia i podjęcie właściwych działań ratowniczych. Działania te uczniowie wykonywali na fantomach i symulantach wykorzystując typowe i prowizoryczne środki opatrunkowe.

Ciekawym elementem była gra aktorska ?️‍♂️ niektórych uczniów, którzy świetnie zaprezentowali odczucia poszkodowanych i ratujących. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w miesiącu kwietniu, po zliczeniu punktów z obu części konkursu.

 

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.