Nadrzędna kategoria: Aktualności Kokoszka Grażyna

Aliante 2014 to kolejna, już 13. edycja polskiej edycji konkursu o charakterze międzynarodowym. Jeżeli interesujesz się Sojuszem Północnoatlantyckim, polityką bezpieczeństwa oraz stosunkami międzynarodowymi koniecznie weź udział w projekcie. W tym roku jest on organizowany w 11 krajach, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Jagello 2000 z Czech, zaś w Polsce Aliante koordynowane jest przez STOWARZYSZENIE EURO-ATLANTYCKIE.

 

Konkurs składa się z dwóch rund krajowych, sprawdzających wiedzę merytoryczną z zakresu wiedzy o społeczeństwie, geografii, funkcjonowania organizacji międzynarodowych takich jak NATO i UE oraz z międzynarodowego finału, który tym razem odbędzie się w bazach wojskowych na Słowacji. Oprócz sprawdzenia wiedzy teoretycznej uczestnicy zmierzą się tam z zadaniami fizycznymi przygotowanymi prze Siły Zbrojne Słowacji.

Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Niemiec, gdzie będą mieli możliwość zwiedzenia baz wojskowych oraz poznanie ważnych osobistości ze świata polityki, biznesu oraz wojska.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i studenci w wieku 15 - 19 lat, którzy posiadają obywatelstwo jednego z krajów NATO i stworzą dobrowolnie dwuosobowe drużyny.

I runda rozpoczęła się w poniedziałek 3 marca. Wystarczy się zarejestrować i udzielić poprawnej odpowiedzi na 15 z 20 pytań zamkniętych za pośrednictwem Internetu.

Więcej informacji o pozostałych etapach oraz opis konkursu znajdziecie na stronie internetowej: www.project-aliante.org oraz na stronie organizatora krajowego www.sea.org.pl.

Plakat