Nadrzędna kategoria: Aktualności Kęska Karolina

REGULAMIN KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

 1. Konkurs z języka angielskiego jest organizowany przez XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu.
 2. Celem konkursu jest:
  • rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego;
  • doskonalenie kompetencji językowych uczniów;
  • zainteresowanie uczniów kulturą i historią Stanów Zjednoczonych lub/i Wielkiej Brytanii  
  • doskonalenie i wzbogacanie form pracy z uczniem uzdolnionym językowo;
  • sprawdzenie umiejętności przed egzaminem gimnazjalnym.
  • rozwijanie umiejętności pracy w grupie
 3. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich szkół gimnazjalnych. Chęć wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić do 31 stycznia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W odpowiedzi zostanie wysłany do Państwa arkusz konkursu, który należy wydrukować w ilości zależnej od liczby uczniów biorących udział w konkursie, przeprowadzić i sprawdzić w państwa placówce. Wyniki (3 osoby z największą ilością pkt) należy przesłać do 10 lutego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 4. Konkurs składa się z dwóch części:
  • ETAP I- pisemny test, który polega na rozwiązaniu przez każdego uczestnika kilku zadań sprawdzających znajomość języka angielskiego (zadania typu: test wyboru, transformacje zdań, reagowanie, dopasowywanie nagłówków do tekstów, T/F)
  • ETAP II
   1. część I- rywalizacja w grupach – odpowiedzi na czas na pytania związane  z kulturą, historią i geografią USA
   2. część II- prezentacja ustna przygotowana wcześniej przez uczniów w grupach 3 osobowych na temat wybrany z listy tematów przygotowanych przez organizatora konkursu. Prezentacja może być przedstawiona przez 1 lub więcej uczniów w tej grupie.
 5. Etap I – test w formie pytań zamkniętych, odbędzie się w szkole uczniów i będzie przeprowadzony i sprawdzony przez nauczycieli danej placówki.
 6. Drugi etap odbędzie się 19 marca 2014 roku. Godzina i zestaw tematów do przygotowania prezentacji zostanie przekazany zainteresowanym w późniejszym terminie. Termin wraz z wynikami będą dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce ‘aktualności’
 7. Nagrody zostaną wręczone finalistom konkursu w siedzibie organizatora w dniu   rozstrzygnięcia drugiego etapu.
 8. Etap II – 3 uczniów z danej szkoły z najwyższymi wynikami w etapie I zakwalifikują się do etapu II i otrzymają tematy, spośród których wybiorą ten, który będzie stanowił podstawę do przygotowania wspólnie prezentacji w grupie 3 osobowej. Szczegóły dotyczące prezentacji zostaną przekazane po przeprowadzeniu I etapu konkursu.

Organizatorzy

Naszymi partnerami są:
American Corner Radom i Oxford University Press