Aktualności

Gratulujemy zwycięzcom Wewnątrzszkolnego Konkursu Języka Angielskiego :)
1 miejsce - Krzysztof Wrzesień kl. 2d
2 miejsce - Ewa Pudzianowska kl. 2c
3 miejsce - Jakub Bujak, Karolina Gnojewska kl. 2d

Konkurs odbył się 11. 06. Przygotowany przez II D. Obejmował znajomść całej serii powieści o Hogwarcie, Harrym Potterze. Uczniowie odpowiadali na pytania, przebierali się za wybranego bohatera i odgrywali krótkie scenki.

Wyniki I etapu MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA FRANCUSKIEGO:

I miejsce: Martyna Zawadzka II d - 37 p./44

II miejsce: Marlena Włodarczyk II b - 36 p./44

III miejsce: Arkadiusz Jędrys II b - 30 p./44

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w finałowym etapie, który odbędzie się 28 maja. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki :) Meilleures felicitations et bonne chance pour la prochaine etape :)

W piątek 04.04.2014 r. odbył się w naszym liceum Szkolny Konkurs Języka Rosyjskiego. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać umiejętnością pracy z tekstem oraz znajomością gramatyki i leksyki. Najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem Ewelina Paszkiewicz (I miejsce), Agnieszka Tarka (II miejsce) i Magda Jelonkiewicz (III miejsce). Zwyciężczynie konkursu otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Dla wszystkich uczestników przygotowane były drobne upominki. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Szkolne PWN. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach 9 - 11 maja 2014 r. odbędzie się XXI Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję - "Łaźnia 2014". Jego celem jest popularyzacja piosenki artystycznej, zarówno poezji śpiewanej, jak i piosenki aktorskiej, propagowanie poezji polskiej o wysokich walorach artystycznych, doskonalenie warsztatu artystycznego, konfrontacja dokonań twórczych, wymiana doświadczeń, promocja twórczości własnej uczestnika.

Regulamin_konkursu

Karta_uczestnika

Aliante 2014 to kolejna, już 13. edycja polskiej edycji konkursu o charakterze międzynarodowym. Jeżeli interesujesz się Sojuszem Północnoatlantyckim, polityką bezpieczeństwa oraz stosunkami międzynarodowymi koniecznie weź udział w projekcie. W tym roku jest on organizowany w 11 krajach, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Jagello 2000 z Czech, zaś w Polsce Aliante koordynowane jest przez STOWARZYSZENIE EURO-ATLANTYCKIE.

Instytut Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Fundacją "Europea" organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

REGULAMIN KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

 

W szkolnym konkursie Co wiesz o Bożym Narodzeniu we Francjiprzeprowadzonym 13 grudnia 2013 w naszej szkole laureatkami zostały:

ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.