Szkolne Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

14 listopada 2018r. już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W setną rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie i nauczyciele Staszica czytali powieść Stefana Żeromskiego pt. Przedwiośnie”.

Uczennice klasy 3c odczytały fragment listu pana prezydenta Andrzeja Dudy oraz zaprezentowały krótką biografię S. Żeromskiego. Akcję Szkolnego Czytania Przedwiośnia rozpoczęła pani dyrektor Izabela Krzychowicz, prezentując fragment pierwszego rozdziału utworu pt. „Rodowód”. Następnie uczniowie klas 3c i 3d odczytali fragmenty z kolejnych rozdziałów powieści. Głosowa interpretacja prozy Żeromskiego wzbogacona została prezentacją multimedialną oraz scenami z filmu Przedwiośnie w reżyserii Filipa Bajona.

Nad całością czuwały panie:

A. Jankowska, B. Rezulska i K. Fijałkowska

A tutaj informacje o całym wydarzeniu na stronie Prezydenta RP.