20
 
W dniu 14.11.2018 r. w ramach programu Samodzielność 2018 naszą szkołę odwiedzili goście z Ukrainy. Była to grupa młodzieży z dysfunkcją narządu wzroku razem ze swoimi opiekunami, nauczycielami i terapeutami. 
Grupa ta przyjechała do Radomia w ramach współpracy z Fundacją Ari Ari oraz radomską firmą Tyflokom. Młodzież wraz z opiekunami i nauczycielami uczestniczyła w zajęciach i warsztatach edukacyjnych, rewalidacyjnych, integracyjnych oraz związanych z innowacjami pedagogicznymi (pokazy w pracowni kosmetologii oraz w salce rehabilitacyjnej). Doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności odbyło się pod hasłem: Samodzielność 2018, polsko-ukraińskie spotkania młodzieży z niepełnosprawnością wzroku. 
W czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się ze strukturą i ofertą edukacyjną XI LO z OI im. St. Staszica, a zarazem brali udział i obserwowali zajęcia dedykowane młodzieży i opiekunom zajmującym się problematyką rewalidacji i edukacji osób niepełnosprawnych. 
Wielką wartością były także warsztaty integracyjne i wymiana doświadczeń z pracy specjalistów z obu krajów. Spotkanie i współpraca były najlepszą okazją do budowania kontaktu i zdobycia wiedzy dotyczącej podobieństw i różnic w życiu środowisk osób słabowidzących i niewidomych w obu krajach.
 
 
ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom +48 36 408 54 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.