Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

09.11.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie z różnych klas, pod okiem nauczycieli, przygotowali recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni oraz odegrali klika scenek ukazujących drogę Polaków do niepodległości.

Dodatkową atrakcją uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez społeczność szkolną.

Motto tegorocznej akademii brzmiało: „Raduje się serce, raduje się dusza…”

W czasie akademii wręczono również dyplomy dla zwycięzców Wewnątrzszkolnego Konkursu „Ku Niepodległej”, w którym brali udział uczniowie wszystkich klas drugich.

Ostatnim punktem uroczystości było przekazanie klasom młodszym pocztu sztandarowego szkoły.

Podobnie jak w ubiegłych latach młodzież wystąpiła także z uroczystym przedstawieniem w Domu Pomocy Społecznej ”Weteran” przy ul. Wyścigowej w Radomiu.