Jak co roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali akcję " Stop zwolnieniom z WF".

Celem akcji jest propagowanie aktywności fizycznej i sportu osób niepełnosprawnych, przełamywanie własnych barier i spełnianie marzeń osób z dysfunkcjami ruchu, poprzez czynny udział wszystkich uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych w zajęciach wychowania fizycznego oraz promocja zdrowego stylu życia.

W ramach akcji odbyło się:

• Spotkanie oraz pokaz meczu sportowego KS PACTUM SCYZORYKI KIELCE - profesjonalna drużyna koszykówki na wózkach, w której grają reprezentanci Polski,
  • Turniej w goalball (gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących),
  • Turniej w boccia (gra sportowa dla osób niepełnosprawnych),
  • Prezentacja nowoczesnej salki rehabilitacyjnej (dla zainteresowanych gości),
  • Spotkanie z fizjoterapeutą – pokaz masażu,
  • Zajęcia z instruktorem fitness na stepach,
  • Spotkania z absolwentami XI LO,
  • Możliwość wyliczenia indywidualnego BMI (body mass indeks),
  • Poczęstunek między konkurencjami,
  • Liczne konkursy i zabawy z nagrodami.

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują uczestnikom za wspólną zabawę i miłą sportową atmosferę.