W dniu 23.11.2016 r. miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między XI LO z OI IM. ST.STASZICA a Katedrą KOSMETOLOGII Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNEGO IM. K. Pułaskiego w Radomiu.

W imieniu XI LO porozumienie podpisała P. Dyrektor mgr Elżbieta Bocheńska, z ramienia Katedry Kosmetologii -P. Prof. Tomasz Wasilewski.

W ramach współpracy uczniowie klas realizujących innowację pedagogiczną : "Edukacja dla zdrowia" będą mogli zapoznać się z funkcjonowaniem Wydziału Kosmetologii,  kierunku o charakterze interdyscyplinarnym łączącym wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających chemii kosmetycznej i dermatologii, który umożliwia rozszerzenie wiedzy o produktach kosmetycznych, a w szczególności o sposobie ich wytwarzania, formach preparatów, mechanizmach działania, zasadach tworzenia receptur oraz metodach oceny jakości preparatów. Uczniowie XI LO będą mogli poszerzyć wiadomości na temat pielęgnacji zdrowia i urody, a jednocześnie świadomie wybrać dalszą drogę kształcenia.