Staszic świeci na niebiesko dla autyzmu 💙

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Staszicu 💙

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła bierze udział w innowacyjnym programie do nauki słownictwa w języku angielskim Insta.Ling.

Pani Dyrektor, pani Wicedyrektor wszystkim paniom Nauczycielkom, Paniom pracującym w naszej szkole oraz wszystkim Uczennicom w Dniu Kobiet spełnienia marzeń, wielu sukcesów, dużo uśmiechów, samych szczęśliwych dni życzy męska część grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej.

Panie - Paniom - „Historia rozwoju oratorsko-artykulacyjnego kobiety, czyli o zależności między kobiecością a wielomównością”. Raz jeszcze dziękujemy uczniom z kl. 1bg, 1cp, 1dp, 2a, 2d oraz Paniom Edycie Gawełek, Agnieszce Jankowskiej i Sylwii Garlińskiej za świetną zabawę.

05.03.2020 roku, w naszej szkole, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, odbyła się Akcja oddawania krwi. Głównym celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży oraz uwrażliwienie na to, iż krew jest najcenniejszym darem życia. W tej szczytnej inicjatywie corocznie bierze udział wielu uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica.

Organizatorami Akcji Krwiodawstwa były: p. E. Mirowska, p. E. Gawełek, p. M. Więcław-Łyżwa, p. K. Grzyb i p. J. Kutkiewicz.
   Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się w dzisiejsze wydarzenie.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To święto państwowe ma na celu uczczenie żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętnia tych, którzy od 1944 do 1963 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając zbrojny opór sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.

02.03.2020r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali inscenizację przedstawiającą historię dwóch spośród tak wielu „Żołnierzy Wyklętych”- Inki i rotmistrza Witolda Pileckiego, recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni. Montaż muzyczno-słowny był atrakcyjną formą lekcji historii, przybliżającą bohaterskie czyny Polskiego Podziemia Niepodległościowego z okresu II wojny światowej.

Motto tegorocznej akademii brzmiało:

„ …Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo i wolność to jest tyle ilu nas żyje…”.

My się funkcji nie boimy, bo się dobrze z nią bawimy!!!

Klasa 1fg i 1dg na lekcji matematyki szukała miejsc zerowych funkcji liniowej w układankach geometrycznych. W grze "Ja mam, kto ma?" sprawdzali warunek równoległości prostych.

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie. W związku z tym świętem od 24 lutego w naszej szkole można oglądać wystawę pt.: „Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe na Ziemi Radomskiej w latach 1945-1950”. Ponadto 27 lutego młodzież wzięła udział w interesującym spotkaniu z prelegentami Delegatury IPN-u w Radomiu - p.Krzysztofem Busse i p.Arkadiuszem Kutkowskim.

Organizacją ww wydarzeń zajęły się p. Edyta Gawełek i p. Sylwia Garlińska.

Turniej piłki  siatkowej klas mundurowych o Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa 2B, natomiast konkurs na najlepszy klub kibica wygrała klasa 3A.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę.