Pani Dyrektor Elżbieta Bocheńska oraz Dyrektor CKZiU - Pani Agnieszka Stolarczyk podpisały umowę współpracy pomiędzy szkołami. Celem tego przedsięwzięcia są wspólne działania w zakresie promocji nauki na kierunkach w CKZiU oraz wspieranie innowacji realizowanych w XI LO w zakresie kosmetologii i fizjoterapii. Koordynatorami projektu są: p. M.Smolarska, p. A. Jagiełło z CKZIU oraz p. E.Mirowska z XI LO. Cieszymy się    i liczymy na owocną współpracę.

W październiku klasy 1 dpi oraz 1dgi, a w listopadzie klasy 1epi,1fgi oraz 2d uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez konsultantki Firmy Inglot. Na zajęciach przypomniano uczniom o konieczności przestrzegania zasad BHP podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych, zwracano uwagę na to, jak prawidłowo użytkować sprzęt kosmetyczny, aby zachować bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
   W trakcie zajęć przypomniane zostały  także teoretyczne zasady wykonywania zabiegów kosmetycznych. Uczennice zapoznawały się z rodzajami cery, preparatami stosowanymi w kosmetologii, sprzętem do wykonywania zabiegów kosmetycznych, technikami pracy. Miały możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach praktycznych, wykonywały różnorodne zabiegi kosmetyczne pod okiem doświadczonych trenerów. Prowadzące warsztaty Panie Konsultantki  miały bezpośredni kontakt z każdą z uczennic, mogły zanalizować jej potrzeby oraz odpowiedzieć na wszystkie istotne pytania.

Uczennice naszej szkoły wraz z panią Renatą Brzezińską uczestniczyły w wyjątkowym spotkanie dla animatorów kultury z subregionu radomskiego, realizowane w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej, króre odbyło się w Teatrze Powszechnym w Radomiu.
Rozmowy odbyły się wokół zagadnień:

WOKÓŁ TEATRU

spotkanie z dyrektorką Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, która otwiera teatr na wspólne inicjatywy artystyczne, twórcze, edukacyjne i zaprasza animatorów i edukatorów do współpracy.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W PROMOCJI EDUKACJI KULTURALNEJ

spotkanie z Anną Słopiecką – ekspertką ds. kreowania wizerunku i promocji marki, właścicielką Agencji Kreatywnej Noble Brand, która opowiedziała o praktycznym wykorzystaniu mediów społecznościowych w pracy i w social mediach.

W Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy odbyły się niesamowite warsztaty Teatru Cieni, w którym brała udział pani Renata Brzezińska. Uczestnicy dali pokaz kreatywnej i twórczej zabawy.Tę widowiskową formę pragniemy wykorzystać w naszych spektaklach teatralnych w szkole.

Maraton Pisania Listów w XI LO. Mały list o wielkim znaczeniu.

W dniach 10 - 11.12.2019 r. Młodzież z XI LO z klas: 3a, 3b, 3d oraz 1c/g wzięła udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Akcja pisania listów urosła do rangi międzynarodowego wydarzenia poświęconego obronie praw człowieka. Co roku dzięki listom udaje się wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa zostały złamane.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, wolontariusze współpracujący z SCM ARKA, jak co roku spotkali się na Gali Wolontariatu w Szkole Muzycznej. Świętowaliśmy również 20 lecie powstania ARKI.
  W czasie Gali wybierany jest Wolontariusz Roku. Miło mi poinformować, że została nim Maja Białek z klasy III D, która jest liderką w ARCE, pomaga w klubokawiarence, wspiera dzieci z rodziny zastępczej.

Gratulujemy Maju!!!

echo  radio plus

Nasz Szkolny Klub Wolontariatu został wyróżniony tytułem Klubu 20-lecia. Tytuł ten otrzymała również II LO oraz VII LO. W nagrodę wszyscy wolontariusze idziemy na integracyjną kolację.

Podziwiamy! Gratulujemy!

Droga do kariery zawodowej w PSP nr 5. DZIAŁAMY💪

30 października w Resursie Obywatelskiej odbyła się Uroczysta Gala z okazji XXV-lecia PMMR. Zasiadają w nim reprezentanci radomskich szkół ponadpodstawowych. W gali uczestniczyły także przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Zuzia Seta z klasy 2e i Paulina Pysiak z klasy 1fg wraz z opiekunką p. Jolantą Pacan.