Staszic świeci na niebiesko dla autyzmu 💙

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Staszicu 💙

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła bierze udział w innowacyjnym programie do nauki słownictwa w języku angielskim Insta.Ling.

05.03.2020 roku, w naszej szkole, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, odbyła się Akcja oddawania krwi. Głównym celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży oraz uwrażliwienie na to, iż krew jest najcenniejszym darem życia. W tej szczytnej inicjatywie corocznie bierze udział wielu uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica.

Organizatorami Akcji Krwiodawstwa były: p. E. Mirowska, p. E. Gawełek, p. M. Więcław-Łyżwa, p. K. Grzyb i p. J. Kutkiewicz.
   Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się w dzisiejsze wydarzenie.

My się funkcji nie boimy, bo się dobrze z nią bawimy!!!

Klasa 1fg i 1dg na lekcji matematyki szukała miejsc zerowych funkcji liniowej w układankach geometrycznych. W grze "Ja mam, kto ma?" sprawdzali warunek równoległości prostych.

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie. W związku z tym świętem od 24 lutego w naszej szkole można oglądać wystawę pt.: „Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe na Ziemi Radomskiej w latach 1945-1950”. Ponadto 27 lutego młodzież wzięła udział w interesującym spotkaniu z prelegentami Delegatury IPN-u w Radomiu - p.Krzysztofem Busse i p.Arkadiuszem Kutkowskim.

Organizacją ww wydarzeń zajęły się p. Edyta Gawełek i p. Sylwia Garlińska.

Turniej piłki  siatkowej klas mundurowych o Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa 2B, natomiast konkurs na najlepszy klub kibica wygrała klasa 3A.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Pani Dyrektor Elżbieta Bocheńska oraz Dyrektor CKZiU - Pani Agnieszka Stolarczyk podpisały umowę współpracy pomiędzy szkołami. Celem tego przedsięwzięcia są wspólne działania w zakresie promocji nauki na kierunkach w CKZiU oraz wspieranie innowacji realizowanych w XI LO w zakresie kosmetologii i fizjoterapii. Koordynatorami projektu są: p. M.Smolarska, p. A. Jagiełło z CKZIU oraz p. E.Mirowska z XI LO. Cieszymy się    i liczymy na owocną współpracę.

Uczennice naszej szkoły wraz z panią Renatą Brzezińską uczestniczyły w wyjątkowym spotkanie dla animatorów kultury z subregionu radomskiego, realizowane w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej, króre odbyło się w Teatrze Powszechnym w Radomiu.
Rozmowy odbyły się wokół zagadnień:

WOKÓŁ TEATRU

spotkanie z dyrektorką Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, która otwiera teatr na wspólne inicjatywy artystyczne, twórcze, edukacyjne i zaprasza animatorów i edukatorów do współpracy.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W PROMOCJI EDUKACJI KULTURALNEJ

spotkanie z Anną Słopiecką – ekspertką ds. kreowania wizerunku i promocji marki, właścicielką Agencji Kreatywnej Noble Brand, która opowiedziała o praktycznym wykorzystaniu mediów społecznościowych w pracy i w social mediach.