20 marca o godz. 10.00 wyjątkowe spotkanie klas mundurowych z żołnierzami Armii Amerykańskiej. Takie rzeczy tylko w Staszicu!

170524 F HB112 0054

patryk 2

04.03.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali recytację wierszy oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Montaż słowno-muzyczny był atrakcyjną formą lekcji historii, która przybliżyła bohaterskie czyny Polaków z czasów II wojny światowej, kontynuację działalności niepodległościowej przeciwko siłą narzuconej przez sowietów, komunistycznej władzy, a także upamiętniła 30 rocznicę obalenia komunizmu w Polsce.

Uczniowie przedstawili również prezentację multimedialną o bohaterach walki o wolną Polskę – a motto tegorocznej akademii brzmiało: „Wolność jest droższa niż życie”.

06.03.2019r. uczniowie zaprezentowali przedstawienie w Domu Pomocy Społecznej "Weteran" przy ul. Wyścigowej.

received 248821606002802

28.02.2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna Akcja Krwiodawstwa. Pełnoletni uczniowie naszej szkoły oddali krew dla Marty Malewicz, 7-letniej córki żołnierza z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Marta - jesteśmy z Tobą!

27 lutego młodzież z klas II i III naszej szkoły wzięła udział w prelekcji na temat honorowego krwiodawstwa przygotowanej i poprowadzonej przez pracowników Działu Promocji RCKiK. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości nie tylko na temat budowy i funkcji krwi w organizmie człowieka, ale także podstawowe informacje na temat chorób przenoszonych wraz z krwią. Zapoznali się także z warunkami, jakie należy spełnić, aby zostać dawcą krwi. Dowiedzieli się, jak przygotować się do oddawania krwi, jakie procedury obowiązują podczas oddawania krwi, jaka jest droga krwi od dawcy do biorcy.

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Chętni uczniowie napisali najeżone polskimi pułapkami dyktando, a potem za pomocą smartfonów zmierzyli się z zadaniami w quizie KAHOOT poprawnej polszczyzny. Całą imprezę przygotowała i poprowadziła zawsze uśmiechęnięta Pani Julita Urbanelis.