Pani Dyrektor, pani Wicedyrektor wszystkim paniom Nauczycielkom, Paniom pracującym w naszej szkole oraz wszystkim Uczennicom w Dniu Kobiet spełnienia marzeń, wielu sukcesów, dużo uśmiechów, samych szczęśliwych dni życzy męska część grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej.

Panie - Paniom - „Historia rozwoju oratorsko-artykulacyjnego kobiety, czyli o zależności między kobiecością a wielomównością”. Raz jeszcze dziękujemy uczniom z kl. 1bg, 1cp, 1dp, 2a, 2d oraz Paniom Edycie Gawełek, Agnieszce Jankowskiej i Sylwii Garlińskiej za świetną zabawę.

05.03.2020 roku, w naszej szkole, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, odbyła się Akcja oddawania krwi. Głównym celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży oraz uwrażliwienie na to, iż krew jest najcenniejszym darem życia. W tej szczytnej inicjatywie corocznie bierze udział wielu uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica.

Organizatorami Akcji Krwiodawstwa były: p. E. Mirowska, p. E. Gawełek, p. M. Więcław-Łyżwa, p. K. Grzyb i p. J. Kutkiewicz.
   Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się w dzisiejsze wydarzenie.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To święto państwowe ma na celu uczczenie żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętnia tych, którzy od 1944 do 1963 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając zbrojny opór sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.

02.03.2020r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali inscenizację przedstawiającą historię dwóch spośród tak wielu „Żołnierzy Wyklętych”- Inki i rotmistrza Witolda Pileckiego, recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni. Montaż muzyczno-słowny był atrakcyjną formą lekcji historii, przybliżającą bohaterskie czyny Polskiego Podziemia Niepodległościowego z okresu II wojny światowej.

Motto tegorocznej akademii brzmiało:

„ …Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo i wolność to jest tyle ilu nas żyje…”.

My się funkcji nie boimy, bo się dobrze z nią bawimy!!!

Klasa 1fg i 1dg na lekcji matematyki szukała miejsc zerowych funkcji liniowej w układankach geometrycznych. W grze "Ja mam, kto ma?" sprawdzali warunek równoległości prostych.

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie. W związku z tym świętem od 24 lutego w naszej szkole można oglądać wystawę pt.: „Bić się do końca. Podziemie niepodległościowe na Ziemi Radomskiej w latach 1945-1950”. Ponadto 27 lutego młodzież wzięła udział w interesującym spotkaniu z prelegentami Delegatury IPN-u w Radomiu - p.Krzysztofem Busse i p.Arkadiuszem Kutkowskim.

Organizacją ww wydarzeń zajęły się p. Edyta Gawełek i p. Sylwia Garlińska.

Turniej piłki  siatkowej klas mundurowych o Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa 2B, natomiast konkurs na najlepszy klub kibica wygrała klasa 3A.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Pani Dyrektor Elżbieta Bocheńska oraz Dyrektor CKZiU - Pani Agnieszka Stolarczyk podpisały umowę współpracy pomiędzy szkołami. Celem tego przedsięwzięcia są wspólne działania w zakresie promocji nauki na kierunkach w CKZiU oraz wspieranie innowacji realizowanych w XI LO w zakresie kosmetologii i fizjoterapii. Koordynatorami projektu są: p. M.Smolarska, p. A. Jagiełło z CKZIU oraz p. E.Mirowska z XI LO. Cieszymy się    i liczymy na owocną współpracę.

Uczennice naszej szkoły wraz z panią Renatą Brzezińską uczestniczyły w wyjątkowym spotkanie dla animatorów kultury z subregionu radomskiego, realizowane w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej, króre odbyło się w Teatrze Powszechnym w Radomiu.
Rozmowy odbyły się wokół zagadnień:

WOKÓŁ TEATRU

spotkanie z dyrektorką Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego, która otwiera teatr na wspólne inicjatywy artystyczne, twórcze, edukacyjne i zaprasza animatorów i edukatorów do współpracy.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W PROMOCJI EDUKACJI KULTURALNEJ

spotkanie z Anną Słopiecką – ekspertką ds. kreowania wizerunku i promocji marki, właścicielką Agencji Kreatywnej Noble Brand, która opowiedziała o praktycznym wykorzystaniu mediów społecznościowych w pracy i w social mediach.

W Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy odbyły się niesamowite warsztaty Teatru Cieni, w którym brała udział pani Renata Brzezińska. Uczestnicy dali pokaz kreatywnej i twórczej zabawy.Tę widowiskową formę pragniemy wykorzystać w naszych spektaklach teatralnych w szkole.