04.03.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali recytację wierszy oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Montaż słowno-muzyczny był atrakcyjną formą lekcji historii, która przybliżyła bohaterskie czyny Polaków z czasów II wojny światowej, kontynuację działalności niepodległościowej przeciwko siłą narzuconej przez sowietów, komunistycznej władzy, a także upamiętniła 30 rocznicę obalenia komunizmu w Polsce.

Uczniowie przedstawili również prezentację multimedialną o bohaterach walki o wolną Polskę – a motto tegorocznej akademii brzmiało: „Wolność jest droższa niż życie”.

06.03.2019r. uczniowie zaprezentowali przedstawienie w Domu Pomocy Społecznej "Weteran" przy ul. Wyścigowej.