28 lutego 2018 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni. Montaż słowno-muzyczny był atrakcyjną formą lekcji historii, który przybliżył bohaterskie czyny Polaków z czasów II wojny światowej oraz kontynuację działalności niepodległościowej przeciwko siłą narzuconej przez sowietów, komunistycznej władzy.

Uczniowie przedstawili również prezentację multimedialną o jednym z bohaterów walki o wolną Polskę - rotmistrzu Witoldzie Pileckim, a motto tegorocznej akademii brzmiało: "Opowiedz nam, nasza Ojczyzno".

01.03.2018 r. uczniowie zaprezentowali przedstawienie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz w Domu Pomocy Społecznej "Weteran" przy ul. Wyścigowej.