13.11.2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z różnych klas pod okiem nauczycieli przygotowali recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni oraz odegrali kilka scenek ukazujących drogę Polaków do niepodległości.

Dodatkową atrakcją uroczystości było wystąpienie młodzieży w strojach epokowych. Chcąc przybliżyć bardziej szczegółowo wydarzenia z historii Polski uczniowie również przedstawili prezentację multimedialną, a motto tegorocznej akademii brzmiało: "Opowiedz nam moja Ojczyzno".