Dzień 11 listopada to niezwykle istotna data w kalendarzu każdego Polaka - patrioty. W 1918 r. tysiące obywateli państwa polskiego odzyskało  - po 123 latach niewoli - upragnioną i wyśnioną wolność. W bieżącym roku obchodziliśmy 95 rocznicę tego wydarzenia.

Uroczyste szkolne obchody zostały pieczołowicie przygotowane przez p. J. Głogowską, p. A. Choroś, p. M. Maletę-Łęcką oraz ks. M. Chamerskiego. Miały one miejsce w dniu 12 listopada. Część oficjalną obchodów poprowadził pan major J. Orzechowski. O charakterze tej imprezy szkolnej i randze uroczystości świadczyło wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego przez społeczność szkolną oraz wyprowadzenie sztandaru.

Po zakończeniu oficjalnych akcentów obchodów nastąpiła część artystyczna w ramach programu recytatorsko - muzycznego przygotowanego przez grupę uczniów liczącą 15 osób.

Program obejmował recytację wierszy na temat sytuacji Polski, w jakiej znajdowała się przez 123 lata niewoli, momentów entuzjastycznych u progu odzyskania niepodległości i suwerenności narodowej oraz powrotu do rzeczywistości i zmierzenia się z bieżącymi problemami. Deklamację i przybliżenie dziejów Polski ubogaciły śpiewy pieśni patriotycznych, takich jak: Rota, Rozkwitały pąki białych róż, Przybyli ułani, Hej, hej ułani, Wojenko, wojenko, przygotowane pod czujnym okiem ks. M. Chamerskiego.

Na zakończenie został zaprezentowany krótki film, do którego materiałów odszukało dwóch uczniów klasy II c - K. Chmielewski i P. Pięta, oddający radość Polaków w drugiej połowie listopada 1918 r. oraz przedstawiający portrety osób, które miały wpływ na bieg dziejów Polski w latach 1918 - 1939.

Nie można zapomnieć o dekoracyjnej stronie uroczystości, za którą odpowiedzialna była p. K. Kęska. Przygotowała - wspólnie z grupą uczniów - piramidę dat rocznych z okresu 1772 - 1918, upamiętniającą drastyczne wydarzenia historii naszego kraju i ten najistotniejszy moment z 1918 r.