Dzień 6 listopada w naszej szkole jest - tradycyjnie - niezwykle uroczysty. Przypada w nim coroczne Święto Patrona Szkoły - Stanisława Staszica. W bieżącym roku szkolnym obchodziliśmy 258 rocznicę Jego urodzin.

Z tej okazji w szkole odbyło się ślubowanie wszystkich klas pierwszych, a ich przedstawiciele - w dalszej części uroczystości - zaprezentowali rozmowę ze swym patronem w ramach części artystycznej. Główną myślą przyświecającą zorganizowaniu tegorocznej imprezy szkolnej, były następujące słowa Staszica: Talent jest jak kawałek szlachetnego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.

Część oficjalną obchodów rozpoczął major J. Orzechowski, wydając komendy, by przyjąć postawę zasadniczą, wprowadzić na salę sztandar oraz zaśpiewać hymn państwowy. Gości i uczestników powitała P. Dyr. E. Bocheńska. Swą obecnością zaszczycili nas: P. Ryszard Fałek - Wiceprezydent Miasta Radomia, w imieniu p. Inspektora K. Szwalbe  (Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu) - Pan Nadkomisarz W. Krawczyk (Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu) oraz asystent dowódcy - kapelmistrza Orkiestry Wojskowej w Radomiu - St. Chor. Szt. T. Chwaliński wraz z członkami Orkiestry Sił Powietrznych Garnizonu Radom.

Zabierając głos P. Prezydent podkreślił rolę Stanisława Staszica w kształtowaniu postaw patriotycznych oraz w dziejach XVIII - wiecznej Polski, zaś Pan Nadkomisarz wspomniał o znaczeniu służb mundurowych w tamtych czasach i obecnie.

Po złożeniu ślubowania przez uczniów klas pierwszych, ich przedstawiciele pomaszerowali złożyć wiązankę kwiatów przed popiersiem Patrona placówki.

Kiedy zakończyła się część oficjalna uroczystości, nastąpiło rozstrzygnięcie Wewnątrzszkolnego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu, w  którym wzięli udział wyłącznie uczniowie  klas pierwszych. To oni udowodnili sobie i innym, że powinniśmy być dumni z tego, że Stanisław Staszic to Patron Szkoły, w progi której  wstąpili w dniu 1 września bieżącego roku. W tym roku szkolnym wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

• III miejsce - Angelika Masiarz (I c) i Katarzyna Minda (I b)
  • II miejsce Justyna Jędrzejewska (I c)
  • I miejsce Sylwia Rycerska (I a)

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk P. Dyrektor.

Po ich rozdaniu uczestnicy mieli przyjemnoość obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klas mundurowych  pod opieką P. A. Choroś i P. M. Malety-Łęckiej. Staszic (Dawid Wrochna) wprowadzony w świetle fleszy fotoreporterskich i obchodzący 70 - te urodziny, udzielił wywiadu dwóm dziennikarkom (Sarze Kwiek i Angelice Masiarz). Dzięki temu wszyscy zgromadzeni mieli możliwość usłyszeć o wszystkich dokonaniach Patrona,

Nie można pominąć faktu, iż wystrój gabinetu Staszica (biblioteczki) dodatkowo nadał klimatu i atmosfery tamtych czasów. O urok i smak zadbała P. M. Mazur.

Na zakończenie szkolnej imprezy swój koncert dała Orkiestra Sił Powietrznych Garnizonu Radom pod dyrekcją St. Chor. Szt. T. Chwalińskiego. Wszystkim zebranym te chwile pozostaną na długo w pamięci, o czym świadczyły gromkie brawa.