Zwycięstwo naszych wyborowych strzelców w zawodach strzeleckich w Piastowie świętowała cała szkoła 👏👏👏👏👏👏

Kochani! Zaczynamy nowy rok szkolny! Życzymy Wam nowych przyjaźni, poszerzania horyzontów oraz dalszego odkrywania świata! Miło Was znów zobaczyć! 😃

Pani Dyrektor, pani Wicedyrektor wszystkim paniom Nauczycielkom, Paniom pracującym w naszej szkole oraz wszystkim Uczennicom w Dniu Kobiet spełnienia marzeń, wielu sukcesów, dużo uśmiechów, samych szczęśliwych dni życzy męska część grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej.

Panie - Paniom - „Historia rozwoju oratorsko-artykulacyjnego kobiety, czyli o zależności między kobiecością a wielomównością”. Raz jeszcze dziękujemy uczniom z kl. 1bg, 1cp, 1dp, 2a, 2d oraz Paniom Edycie Gawełek, Agnieszce Jankowskiej i Sylwii Garlińskiej za świetną zabawę.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To święto państwowe ma na celu uczczenie żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętnia tych, którzy od 1944 do 1963 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając zbrojny opór sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.

02.03.2020r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali inscenizację przedstawiającą historię dwóch spośród tak wielu „Żołnierzy Wyklętych”- Inki i rotmistrza Witolda Pileckiego, recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni. Montaż muzyczno-słowny był atrakcyjną formą lekcji historii, przybliżającą bohaterskie czyny Polskiego Podziemia Niepodległościowego z okresu II wojny światowej.

Motto tegorocznej akademii brzmiało:

„ …Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo i wolność to jest tyle ilu nas żyje…”.

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA.

Ciii... Duch Stanisława Staszica wychodzi z obrazu i podchodzi do rozmawiających... a co było dalej wiedzą tylko Ci, którzy obejrzeli Akademię upamiętniającą 264 Rocznicę Urodzin Stanisława Staszica - Patrona naszej Szkoły. Podczas Akademi odbyło się także Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych.

Pani Dyrektor Elżbiecie Bocheńskiej serdecznie dziękujemy w imieniu klas pierwszych za przyjęcie ślubowania, przygotowanego przez p. mjr Krzysztofa Koziora. Bohaterom tej uroczystości życzymy dochowania złożonych ślubów, a uczniom biorącym udział w części artystycznej, zorganizowanej przez p. Jolantę Pacan, p. Beatę Szylko i p. Renatę Brzezińską, serdecznie gratulujemy udanego występu.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w konwencji gali rozdania Oskarów. Nagrody wręczyła nauczycielom oraz pracownikom szkoły pani Dyrektor Elżbieta Bocheńska.

W programie artystycznym mogliśmy podziwiać talenty wokalne uczniów oraz wyjątkowy pokaz baletowy mistrzyni Polski i Europy Weroniki Pernal.

Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzenia złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców.

Wielką Galę przygotowali uczniowie klas 1dp, 1fg, 3a oraz 3d pod opieką pani Karoliny Kęski oraz pani Małgorzaty Sałaj.

Dziękujemy.

04.03.2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali recytację wierszy oraz śpiewali pieśni patriotyczne. Montaż słowno-muzyczny był atrakcyjną formą lekcji historii, która przybliżyła bohaterskie czyny Polaków z czasów II wojny światowej, kontynuację działalności niepodległościowej przeciwko siłą narzuconej przez sowietów, komunistycznej władzy, a także upamiętniła 30 rocznicę obalenia komunizmu w Polsce.

Uczniowie przedstawili również prezentację multimedialną o bohaterach walki o wolną Polskę – a motto tegorocznej akademii brzmiało: „Wolność jest droższa niż życie”.

06.03.2019r. uczniowie zaprezentowali przedstawienie w Domu Pomocy Społecznej "Weteran" przy ul. Wyścigowej.