Dzień 6 listopada w naszej szkole jest - tradycyjnie - bardzo uroczysty. Przypada w nim coroczne Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji w szkole odbyła się uroczysta Akademia oraz ślubowanie wszystkich klas pierwszych.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Witamy po wakacjach :)40685045 1831582536958482 1353201271342891008 n

Udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu....

Do mety przybywa się tylko po to by wyruszyć dalej...

28 lutego 2018 r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni. Montaż słowno-muzyczny był atrakcyjną formą lekcji historii, który przybliżył bohaterskie czyny Polaków z czasów II wojny światowej oraz kontynuację działalności niepodległościowej przeciwko siłą narzuconej przez sowietów, komunistycznej władzy.

Uczniowie przedstawili również prezentację multimedialną o jednym z bohaterów walki o wolną Polskę - rotmistrzu Witoldzie Pileckim, a motto tegorocznej akademii brzmiało: "Opowiedz nam, nasza Ojczyzno".

01.03.2018 r. uczniowie zaprezentowali przedstawienie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz w Domu Pomocy Społecznej "Weteran" przy ul. Wyścigowej.

W dniu 22 grudnia przedstawienie jasełkowe pt. "Przepraszam, ale ..." wprowadziło nas w nastrój świątecznego oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus. W Jasełkach występowali uczniowie z klas I d, II a, II b, III e, zaś muzyczny zespół stworzyły uczennice z klas I a, I b, III c. Wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczyste przeżycie tego dnia w szkole serdecznie dziękujemy. Katecheci

13.11.2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z różnych klas pod okiem nauczycieli przygotowali recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni oraz odegrali kilka scenek ukazujących drogę Polaków do niepodległości.

Dodatkową atrakcją uroczystości było wystąpienie młodzieży w strojach epokowych. Chcąc przybliżyć bardziej szczegółowo wydarzenia z historii Polski uczniowie również przedstawili prezentację multimedialną, a motto tegorocznej akademii brzmiało: "Opowiedz nam moja Ojczyzno".

6 listopada 2017 r. dzień patrona naszej szkoły - 162 rocznica urodzin Stanisława Staszica. Z tej okazji odbyła się w szkole uroczysta akademia upamiętniająca szeroką działalność Staszica jako duchownego, pisarza - publicysty, filozofa, mecenasa nauki, przyrodnika, polityka i prekursora spółdzielczości na ziemiach polskich.

Uczniowie złożyli kwiaty pod popiersiem patrona. Rokrocznie odbywa się Konkurs Wiedzy o Stanisławie Staszicu i Jego epoce, w którym biorą udział uczniowie klas I. W Konkursie zostali wyróżnieni:

• III miejsce Małgorzata Pająk kl. Ia
  • II miejsce Weronika Sarnowska kl. Ia
  • I miejsce Dawid Sosnowski kl. Ia

Dzień Patrona połączony został z uroczystością ślubowania klas I.

Filmik z wydarzenia na szkolnym Facebook'u