" Człowiekiem gór nie jest ten, który umie i lubi chodzić po górach, ale ten który górami potrafi żyć w dolinach..."

Było super !!!

Uczniowie naszej szkoły zwiedzali Nałęczów- miasteczko uzdrowiskowe oraz zabytki Kazimierza Dolnego.

9 pażdziernika klasa 1d (integracyjna) spędziła miło czas przy ognisku. Piękna jesienna pogoda, dużo zabawy i miłe towarzystwo sprzyjało integracji klasy.

W dniach 20.06- 27.06. 2014 r. 25 osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Marty Porzyczki i Pana Krzysztofa Koziora wzięła udział w obozie szkoleniowym w 4 Kompani Transportowej w JW 5286 w Krośnie Odrzańskim .

W czasie obozu przeprowadzono liczne szkolenia z zakresu: musztry indywidualnej i zbiorowej, budowy, zasad działania i jazdy czołgiem LEOPARD 2A4 oraz sprzętem mps, procedur ewakuacji medycznej, posługiwania się sprzętem łączności, szkolenia OPBMR, terenoznawstwa, szkolenia ogniowego, zabezpieczenia logistycznego wojsk, ochrony informacji niejawnych, szkolenia bhp i ppoż.

Zajęcia prowadzone były przez kadrę JW 5286 w sposób profesjonalny ale jednocześnie przystępny dla młodych odbiorców. Dodatkowo o tężyznę fizyczną i rozwój ruchowy młodzieży zadbał nasz nauczyciel Pan Krzysztof Kozior.

Uczniowie Agata Pierzchała - klasa 1b i Przemysław Pięta i Aleksandra Ronek - klasa 1c w dniu 13.02.2013 r.wzięli udział w warsztatach dotyczących nauki szybkiego czytania w ramach realizowanego przez szkołę projektu "Czytam, działam, podróżuje". Zdobytymi umiejętnościami podzielą sie teraz z innymi chętnymi uczniami "Staszica". Warsztaty prowadziła Pani Wioletta Zawadzka właścicielka "Szkoły pamięci".

Szkoła bierze udział w projekcie "Czytam, działam, podróżuje", którego koordynatorem jest RODON. W ramach tego projektu obok innnych podjętych działań grupa młodzieży z klasy 1c pod opieką A. Fijałkowskiej pełnomocnika d/s UE wzięła udział w spotkaniu z wolontariuszem Polskiej Fundacji im. R. Schumana przedstawiciela Gruzji z miasta Batumi Gagikiem Grigoryanem. Po zakończenie spotkania  odbyły się warsztaty młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu radomskiego pświęcone promowaniu aktywności  młodzieży przy podejmowaniu różnych działań.

Grupa młodzieży z klas drugich wzięła udział w warsztatach pt. "Jaj skutecznie szukać pracy". Organizatorem było Biuro Karier TEB Edukacja i Agencja Pracy Manpower Group pod honorowym patronatem MENw ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Opiekunem młodzieży była A. Fijałkowska.