Marsz Wolności

8 listopada 2019 uczniowie klasy mundurowej 2b z naszej szkoły wzięli udział w XV Marszu Wolności pod hasłem „Na straży ładu i bezpieczeństwa” w 100-lecie powołania Policji Państwowej. Marsz odbył się pod honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu oraz Prezydenta Miasta Radomia.
Uczniowie nasi przemaszerowali aleją Jana Chrapka spod Katedry do Rynku pod Pomnik Czynu Legionu, gdzie nastąpiło złożenie meldunku Józefowi Piłsudskiemu, który następnie wygłosił akt powołania Policji Państwowej. Odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego” oraz złożono kwiaty pod Pomnikiem Czynu Legionów.