Lekcja WF- u z RODRIGO tylko w Staszicu!

Klasa mundurowa i integracyjna ćwiczyły razem w ESFIT STUDIO pod okiem profesjonalisty w rytm kubańskich rytmów.
Po intensywnym treningu relaks - kręgle.

Wśród najlepszych!

W dniu 6 marca dwie uczennice naszej szkoły, Weronika Frąk z kl. 1Fg oraz Iga Szymańska z kl. 3d, wzięły udział w XVII Edycji Regionalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Iga, z pieśnią patriotyczną "Biały Krzyż", wyśpiewała sobie III miejsce, a Weronika zdobyła wyróżnienie z utworem "Polskie Kwiaty". Gratulujemy!

Pani Dyrektor, pani Wicedyrektor wszystkim paniom Nauczycielkom, Paniom pracującym w naszej szkole oraz wszystkim Uczennicom w Dniu Kobiet spełnienia marzeń, wielu sukcesów, dużo uśmiechów, samych szczęśliwych dni życzy męska część grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej.

Panie - Paniom - „Historia rozwoju oratorsko-artykulacyjnego kobiety, czyli o zależności między kobiecością a wielomównością”. Raz jeszcze dziękujemy uczniom z kl. 1bg, 1cp, 1dp, 2a, 2d oraz Paniom Edycie Gawełek, Agnieszce Jankowskiej i Sylwii Garlińskiej za świetną zabawę.

05.03.2020 roku, w naszej szkole, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, odbyła się Akcja oddawania krwi. Głównym celem jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży oraz uwrażliwienie na to, iż krew jest najcenniejszym darem życia. W tej szczytnej inicjatywie corocznie bierze udział wielu uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica.

Organizatorami Akcji Krwiodawstwa były: p. E. Mirowska, p. E. Gawełek, p. M. Więcław-Łyżwa, p. K. Grzyb i p. J. Kutkiewicz.
   Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli, którzy zaangażowali się w dzisiejsze wydarzenie.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To święto państwowe ma na celu uczczenie żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętnia tych, którzy od 1944 do 1963 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając zbrojny opór sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.

02.03.2020r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie z różnych klas, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali inscenizację przedstawiającą historię dwóch spośród tak wielu „Żołnierzy Wyklętych”- Inki i rotmistrza Witolda Pileckiego, recytację wierszy, śpiewali patriotyczne pieśni. Montaż muzyczno-słowny był atrakcyjną formą lekcji historii, przybliżającą bohaterskie czyny Polskiego Podziemia Niepodległościowego z okresu II wojny światowej.

Motto tegorocznej akademii brzmiało:

„ …Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo i wolność to jest tyle ilu nas żyje…”.

89294081 2769487739834619 4666994481256464384 o

Projekt organizowany jest we współpracy z Nationale-Nederlanden. Dzięki uczestnictwu w SIR uczniowie zyskują doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej dzięki mentoringowi ze strony pracowników NN.
    Jest to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w jednym z sektorów: edukacja, zdrowie, jakość życia, włączenie społeczne i zrównoważony rozwój.

My się funkcji nie boimy, bo się dobrze z nią bawimy!!!

Klasa 1fg i 1dg na lekcji matematyki szukała miejsc zerowych funkcji liniowej w układankach geometrycznych. W grze "Ja mam, kto ma?" sprawdzali warunek równoległości prostych.