10 stycznia odbyła się kolejna edycja Olmpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w niej udział 12 uczniów z naszej szkoły. Mieli oni możliwość sprawdzić swoją wiedzę nie tylko z ekologii ale również na temat zdrowia i zdrowego odżywiania się, wpływu hałasu, wibracji, promieniowania na organizmy żywe oraz sposobów skutecznej ochrony przed nimi, gospodarki odpadami aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych oraz z zakresu ochrony wody, powietrza i gleby.

W konkursie języka angielskiego "Christmas Taboo", który odbył się19 grudnia, uczniowie klas 3a i 3d w wielkich emocjach rywalizowali w zabawie, powtarzając i utrwalając słownictwo związane ze świętami. Konkurs wygrała klasa 3d. Gratulujemy!DSC0885

Jasełka i wspólne kolędowanie.

W dn. 17.12.2018r. Pani Dyrektor Elżbieta Bocheńska oraz uczniowie kl. 3 A, na zaproszenie Dowódcy 62 blp ppłk Łukasza Baranowskiego, wzięli udział w I Spotkaniu Wigilijnym w 62 Batalionie Lekkiej Piechoty w Radomiu.

48417994 1980957562020978 7595950929162010624 n

12 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu "Akademia Bezpieczeństwa". Grupa 30 uczniów klas mundurowych przez rok brała udział w pilotażowym projekcie, którego współorganizatorami było: Radomskie Stowarzyszenie "Młodzi Kreatywni", Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto", Komenda Miejska Policji w Radomiu, Centrum Zarządzania Kryzysowego, Państwowa Straż Pożarna w Radomiu, Delta Plus oraz Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. W podsumowaniu projektu udział wzięli m.in. podinsp. Zbigniew Bartosiak oraz kom. Artur Duszak z Wydziału Ceremoniału Policyjnego KGP, podinsp. Agnieszka Guza Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu, nadkom. Dariusz Szymański Zastępca Komendanta Miejskiego Policji  w Radomiu oraz asp. Kamila Adamska i sierż. Kamil Warda, kom. Paweł Lewandowski Ekspert Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, por. Paweł Szczęsny z 1 Batalionu Drogowo - Mostowego w Dęblinie, insp. Agnieszka Grabska z Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu, płk rez. Sławomir Figarski Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Ochrony, p. Dariusz Glegoła Prezes Zarządu Delta Plus, p. Tadeusz Kraska Prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom".

Priorytetem inicjatorów projektu była realizacja w Radomiu kompleksowego programu mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa społeczności lokalnej, jak również stworzenie nowego standardu edukacyjnego wychowującego nowe pokolenia lokalnych liderów, świadomych potrzeby niesienia pomocy innym i potrafiących w sposób kompetentny udzielać pomocy. Podinspektor Zbigniew Bartosiak określił nasz projekt jako NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY W POLSCE. Wyraził również nadzieję, że na bazie naszego pomysłu w całym kraju będzie można takie projekty realizować. Jego słowa są dla nas wielką nobilitacją i zachętą do dalszej wytężonej pracy.

Na zakończenie odbył się wewnątrzszkolny przegląd musztry i pieśni patriotycznej. Konkurs wygrała klasa 2a.

O Akademii Bezpieczeństwa w radomskich mediach:

Dziewczyny ze Staszica lubią brąz. III miejsce w rozgrywkach tenisa stołowego w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

W dniu 05.12.2018r. 40-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Porzyczki, p. Trzebińskiej I p. Szylko udała się na wycieczkę do Warszawy. Rozpoczęliśmy od lekcji historii "Na sarmackim dworze" w Pałacu Wilanowskim. Następnie udaliśmy się na ul. Wiejską do siedziby Sejmu RP. Poznaliśmy krótką historię samego budynku, poznaliśmy wiele ciekawostek na temat pracy posłów i mogliśmy przez kilka minut poobserwować obrady Sejmu. Ostatnim przystankiem na trasie naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik w bardzo obrazowy i wzruszający sposób przedstawił nam historię osób biorących udział w tej walce. Wycieczka przepełniona wiedzą historyczną na długo pozostanie w naszej pamięci.