Klasa 1E uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez American Corner Radom - Pasja, Inspiracja, Motywacja. Media i nowe technologie w edukacji i w biznesie. Uczniowie mieli okazję spotkać i wysłuchać fantastycznych ludzi, wysłuchać niesamowitych historii.

W dniu 14.11.2018 r. w ramach programu Samodzielność 2018 naszą szkołę odwiedzili goście z Ukrainy. Była to grupę młodzieży z dysfunkcją narządu wzroku razem ze swoimi opiekunami, nauczycielami i terapeutami.
Grupa ta przyjechała do Radomia w ramach współpracy z Fundacją Ari Ari oraz radomską firmą Tyflokom. Młodzież wraz z opiekunami i nauczycielami uczestniczyła w zajęciach i warsztatach edukacyjnych, rewalidacyjnych, integracyjnych oraz związanych z innowacjami pedagogicznymi (pokazy w pracowni kosmetologii oraz w salce rehabilitacyjnej). Doskonalenie swojej wiedzy i umiejętności odbyło się pod hasłem: Samodzielność 2018, polsko-ukraińskie spotkania młodzieży z niepełnosprawnością wzroku.
W czasie warsztatów uczestnicy zapoznali się ze strukturą i ofertą edukacyjną XI LO z OI im. St. Staszica, a zarazem brali udział i obserwowali zajęcia dedykowane młodzieży i opiekunom zajmującym się problematyką rewalidacji i edukacji osób niepełnosprawnych.
Wielką wartością były także warsztaty integracyjne i wymiana doświadczeń z pracy specjalistów z obu krajów. Spotkanie i współpraca były najlepszą okazją do budowania kontaktu i zdobycia wiedzy dotyczącej podobieństw i różnic w życiu środowisk osób słabowidzących i niewidomych w obu krajach.

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła zorganizowała dla uczniów Rajd Niepodległości na trasie Radom - Żytkowice - Garbatka-Letnisko. Szlak prowadził przez miejsca pamięci walk za wolność naszej Ojczyzny na ziemi radomskiej. Poniższe zdjęcia ukazują pomnik-mauzoleum Legionistów Polskich poległych w walkach pod Laskami i Anielinem w dniach 22–24 października 1914 r.

RADOMSKI TYDZIEŃ KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ

"Mniej mów, więcej rozmawiaj!"

W dniach 26-30 listopada 2018 r. odbędzie się druga edycja Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej, która organizowana jest w tym roku przez XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica przy współpracy z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli.

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.

W ramach wydarzenia odbędą się m.in.: liczne szkolenia, warsztaty i zajęcia pokazowe dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Hasłem przewodnim Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej jest myśl "Mniej mów, więcej rozmawiaj!"

Dzień 6 listopada w naszej szkole jest - tradycyjnie - bardzo uroczysty. Przypada w nim coroczne Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji w szkole odbyła się uroczysta Akademia oraz ślubowanie wszystkich klas pierwszych.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 9 pażdziernika klasa 1 E miała okazję zgłębiać wiedzę o Układzie Słonecznym w astrobazie. Po miłych chwilach przeznaczonych na naukę, nadszedł także czas na integrację oraz pyszną pizzę.